Сончево и топло со мала до умерена облачност

Времето денес: сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Минималната температура ќе се движи во интервал од 4 до 13  степени, а максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 28 степени.

Скопје и околината утринска до 11, а дневна до 27 степени.

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец

Во текот на денешниот ден не очекува сончево и топло време слаб ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал помеѓу 1 и 10, а  дневната  во интервал  од 22 до 30 степени.

Во Скопје утринската температура ќе достигне до 9 степени, а дневната температура до 28 степени.

Сончево и топло со слаб ветер од јужен правец

Во текот на денешниот ден не очекува   сончево и топло време со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал  помеѓу 1 и 10, а  дневната ќе биде во интервал  од 22 до 31 степени.Во Скопје утринската температура ќе достигне до 9 степени, а дневната температура до 30 степени.

Популарно