Виц на денот

Пријателка на ФБ

Мене кога некоја мажена жена ќе ми понуди пријателство на ФБ, задолжително :

Пред да прифатам гледам дали мажот и е појак од мене

Посета

Комшике да не си болна? Зошто прашува Трпана? 

Па гледам секоја вечер те посетува доктор.

Трпана: Па и тебе лани те посетуваше еден полковник , па јас не те прашав дали почнала војна

Дневен хороскоп

ОВЕН

Очекувајте да  добиете нови идеи кои ќе ви бидат многу значајни за започнување на бизнис. Ви се допаѓа личност која живее далеку и полека се впуштате во врска на далечина. Склони сте кон депресија денес.

БИК

Ве очекува период во кој ќе имате нови деловни дилеми. Важно е добро да анализирате. Се заљубивте во личност која е многу различна од вас. Поведете сметка за очите.

БЛИЗНАЦИ

Важни обврски се пред вас. Потрудете се да се организирате што подобро можете. Пред вас е период во кој односот помеѓу вас и саканата личност ќе биде заладен. Поведете сметка за внесувањето вода и витамини денес.

РАК

Обидете се да се посветите на работата и обврските. Важно е да бидете подготвени да избегнете кавги со претпоставените. Интересно познанство ве очекува денес. Ќе имате важен разговор со саканата личност. Добро се чувствувате.

ЛАВ

Пред вас е шанса да ја зголемете својата заработка. Може да очекувате дека нема да бидете задоволни со новите деловни прилики. По романтичните моменти со партнерот, ќе започнете да ги гледате неговите маани. Проблеми со циркулација.

ДЕВИЦА

Може да очекувате поволен период за деловни одлуки, промени како и потпишување на нови договори. Искрени сте кон својот партнер и од него барате исто така да покаже дека е подготвен да ви се отвори. Ви одговара занимавање со спорт.

ВАГА

Може да очекувате дека денес ќе имате многу обврски и дека ова ќе биде прилично напорен ден за вас. Пред вас е ново познанство кое ќе внесе среќа и радост во вашиот живот. Ќе ви годи исхрана базирана на овошје и зеленчук.

ШКОРПИЈА

Можеби наскоро ќе мора да пресечете и да донесете конечна одлука кога станува збор за работата. На љубово поле ве очекува фаза на несигурности. Можеби ни сами не знаете какви емоции се присутни во вас. Чувствителна кожа.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате остварување на вашите планови и амбиции. Потрудете се да бидете упорни во своите намери. Ви се допаѓа личност која е дистанциран, затворен и која не е лесно да ја освоите. Без проблеми со здравјето.

ЈАРЕЦ

Склони сте кон некои промени во плановите и соработниците почнуваат да мислат дека сте нестабилни. Водете сметка за тоа каков впечаток ќе оставите. Се чувствувате многу осамено и потребна ви е нова љубов. Склони сте кон негативни емоции.

ВОДОЛИЈА

Доколку соработувате со странска компанија ќе остварите позитивни пресврти и успех на ова поле. Не сте подготвени за нова врска. Постои личност која не сте ја преболеле и на која сѐ уште мислите. Добро се чувствувате и имате стабилно здравје.

РИБИ

Пред вас е многу поволен период за работа. Може да очекувате дека конечно ќе ви се насмевне среќата. Ве очекува мирен и хармоничен период со саканата личност. Добро би ви дошла масажа и некој вид релаксација.

Фото: Таа тeлoтo го дотера, меѓутоа..

 Клои Кардашијан се појави на доделувањето на наградите „People's Choice“ и сите забележаа дека нејзината линија е доведена до совршенство.

Оваа ријалити ѕвездата некогаш ја нарекуваа „грда утка на семејството“ од фамилијата Кардашијан, после разводот од кошаркарот Ламар Одом, таа се посвети целосно на физичкиот изглед, па затоа започна редовно да тренира, а неколку пати отиде и под нож.

Дека нејзините напорни тренинзи се исплатија, што се гледа по нејзиното тело, сепак многумина се согласуваат дека нејзиното лице е уништено од бројните операции.

Имено, кога таа се појави синоќа во тесен црн фустан, чиј горен дел беше транспарентен, сите останаа без здив од нејзиното совршено тело, но впечатокот го расипа нејзиното лице, за што многумина коментираа дека има премногу шминка и исто така естетски корекции .

Фановите со месеци ја советуваа Клои да престане со операциите, бидејќи таа се повеќе личи на нејзината мајка Крис Џенер. Колку коментарите започнаа да и сметаат, покажува и фактот дека во еден момент таа ја исклучи опцијата за коментари на својот Инстаграм профил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Back to the routine in my @goodamerican

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on

Популарно